דלתות הזזה

אחת הדרכים לנצל בצורה יעילה ונכונה את החללים הפנימיים בבית או בעסק, הינה בנייה והצבה של דלתות שתהיינה חסכוניות מבחינת השטח שאותו הן דורשות לשם ההפעלה שלהן. בתחום הדלתות ניתן למנות שני סוגים עיקריים של דלתות – דלתות פתיחה וסגירה מצד אחד, ומצד שני דלתות הזזה. מהן דלתות הזזה ומה היתרונות שלהן על פני סוגים אחרים של דלתות? מהן המגבלות הניצבות בפני מתכננים המעוניינים להציב דלתות הזזה בחללים השונים בבית? היכן ניתן להזמין דלתות הזזה איכותיות ומתי כדאי לעשות את זה? כדאי לקרוא – כל התשובות בהמשך המאמר.

דלתות הזזה איכותיות והיתרונות שלהן

כאמור, דלתות הזזה הן דלתות הנעת על גבי מסילה המאפשרת להן לחסום את החלל שעליו הן מגינות או לפתוח לרווחה את הגישה אליו. היתרון הגדול של דלת הזזה הוא בחיסכון הגדול בשטח והאפשרות להשתמש בחלק גדול יותר מהחלל הפנימי לצרכים השונים של הדיירים בבית. דלת הזזה איכותיות היא קלה לשימוש וקלה להפעלה. יתרון נוסף של דלתות הזזה טמון בעיצוב שלהן ההופך אותן לחלק אינטגראלי מהחלל. ניתן לעצב את דלת ההזזה באופנים שונים, הן באמצעות שימוש בחומרים שונים כגון עץ מלא או זכוכית והן באמצעות הצבע והמראה שלהן. סוג נוסף של דלת הזזה הינו דלתות כיס – דלתות שבהן המסילה שעליה נעה דלת ההזזה מוסתרת בין שני החלקים של קיר שמשני צדדיו יש שני חללים שונים. דוגמה טובה לחלל קטן בתוך חלל אחר הוא תא מקלחת או שירותים בחדר ההורים. לרוב מדובר בתא קטן למדי, כאשר השימוש בדלת רגילה גורם, מן הסתם, לבזבוז של שטח יקר. דלת הזזה איכותיות ובמיוחד דלת כיס, מאפשרות סגירה של המקלחת בצורה הרמטית בלא לבזבז שטח יקר.

מגבלות בתכנון דלתות הזזה

המגבלה העיקרית בתכנון דלתות הזזה טמונה בעובדה שדלת הזזה יכולה להיות מתוכננת אך ורק במקום שבו רוחב הקיר שעליו נעה הדלת הוא לכל הפחות זהה או גדול מרוחב הפתח שאותו הדלת אמורה לכסות. אם אין מספיק רוחב לתכנון הדלת, בלתי אפשרי למעשה להציב אותה, או שלשם הבנייה שלה יש לבנות קיר ייעודי באורך המתאים. ואולם במרבית המקרים מתברר שרוחב הקירות מספיק, והתכנון והבנייה של דלת הזזה איכותית יוצאים לדרכם. מעוניינים להתאים דלת הזזה עבור החללים הפנימיים בבית שלכם או בעסק? רוצים שהדלת תהיה מושלמת באיכות ובמראה שלה? צרו קשר כבר כעת ועשו צעד ראשון לשיפור המראה וההרגשה יחד עם שימוש מיטבי בשטח ובחללים הפנימיים בכלל