דלתות כיס

אחת הבעיות היותר נפוצות, בעיקר בבתים בינוניים וקטנים או בבתי עסק שבהם החללים צפופים וקטנים במיוחד, נוגעת לדרך הנכונה להשתמש בחללים הללו באופן היעיל ביותר. התקנה של דלתות רגילות בחללים קטנים, פירושה בהכרח וויתור על חלק מהחלל לטובת השמירה על חופש התנועה של הדלת על הציר שלה. כך, אם יש שני חללים קטנים, למשל חדר אמבטיה קטן הצמוד לחלל קטן אחר או שני חדרים קטנים המחוברים ביניהם, נדרשים הדיירים לבחור על איזה חלק מהחלל הם יוותרו. בניית דלתות כיס איכותיות יכולה לשנות מהקצה אל הקצה את המשוואה ולאפשר ניצול יעיל של כלל החללים בבית. מה הן בעצם דלתות כיס? כיצד הדלתות הללו פועלות? היכן אפשר להזמין דלתות כיס בהתאמה לדרישות ולצרכים?

דלתות כיס – מה זה בעצם

דלתות כיס הן בעצם סוג של דלתות הזזה. אבל מה שמבדיל את הדלתות הללו מדלתות הזזה רגילות, הוא שדלתות הכיס נעות בתוך חלל פנימי בקיר, שם בנויה המסילה המאפשרת להן לנוע קדימה ואחורה. הדלתות הללו נבנות בטכניקה מיוחדת, ההופכת אותן ליעילות ולשקטות במיוחד ומאפשרת לאנשים המתגוררים בבתים שבהם החללים קטנים מאד ומוגבלים לנצל אותם באופן המיטבי ביותר. אם דלתות הזזה רגילות מתגלגלות על גבי מסילה גלויה באחד מהצדדים של החלל הפנימי, הרי שדלת הכיס, כשמה כן היא, נכנסת לתוך כיס בנוי מראש. באופן הזה ניתן לנצל את החלל משני צידי הדלת, להשעין אליו ריהוט או להשתמש בו בכל דרך מקובלת. דלתות כיס הן דלתות פנים יעילות ונוחות לשימוש בחללים קטנים כגון מחסן קטן או מזווה, וכן ארונות בגדים שעשויים להיות צפופים למדיי. מדובר בפתרון תכנוני גאוני למדיי הממקסם את השימוש בחלל הפנימי.

איך פועלות דלתות כיס

על מנת לבנות דלתות כיס איכותיות, יש לבצע הכנה מראש. המסילה של הדלת נבנית בתוך קיר כפול – קיר שיש לו לכאורה שני צדדים ובתוכו יש חלל שאליו הדלת תיכנס ובתוכו תיבנה המסילה. בדרך כלל נבנה תחילה צד אחד של הקיר ולאחריו המסילה, ורק לאחר שהכול מוכן מוסיפים את הקיר הסוגר את דלת הכיס מכל עבריה. דלתות כיס איכותיות מעניקות סגירה הרמטית ופועלות גם כמסננות רעש טובות למדיי. באשר למראה – ניתן להשיג דלתות כיס מעץ, מזכוכית ומכל חומר אחר שממנו עשויות בדרך כלל דלתות. מעוניינים לדעת עוד? צרו קשר כעת ואנחנו נחזור אליכם לבדיקת אפשרויות הבניה והתאמת הדלת הנכונה עבור החלל הפנימי שלכם.