מדריך להדפסת מדבקות

הדפסת מדברו המיועדות להדבקה על גבי מוצרים שונים עברה תהפוכות ושינויים ניכרים בשנים האחרונות. אם בעבר הלא רחוק הדפסת מדבקות הייתה נחלתם הבלעדית של אנשי מקצוע מיומנים, הרי שנכון להיות אפשר להדפיס מדבקות בעזרת ציוד קיים – מדפסת ביתית ותוכנות שונות המסייעות בעיצוב המדבקה והופכות את מלאכת ההדפסה לקלה ויעילה. עם זאת, למרות הקדמה והאפשרויות הרבות שהטכנולוגיה מציעה, כשמדובר בהדפסת מדבקות מקצועית הכוללת תמונה או עיצוב מורכב של המדבקה, אין עדיין תחליף להדפסה מקצועית. מתי נדרשת הדפסת מדבקות ולאילו מטרות המדבקות הללו משמשות? מתי יש מקום לבצע הדפסות באופן עצמאי ומתי מומלץ לפנות לאנשי מקצוע לקבלת הדפסה מקצועית?

הדפסת מדבקות – מי צריך את זה ולמה

הדפסת מדבקות מהווה אחד התחומים החמים בעולם המסחר. למעשה, כל יצרן וכל יבואן של מוצרים לישראל, בכל התחומים ובפרט בתחום הרחב של ייבוא וייצור מזון, נדרש לנושא הדפסת המדבקות. על גבי המדבקות מודפסים המרכיבים של המוצר או התייחסויות מיוחדות לו. זאת, אם המוצר לא מיוצר במיוחד עבור ייצוא לישראל ולא מודפסות על גבי המוצר ההוראות הרלבנטיות לישראל. בנושף למידע החיוני, המדבקות חייבות להיות מודפסות כך שהמידע המפורט בהן לא יימחק ולא ייעלם. זאת, כיון שהעדר מידע עלול להוות עילה לתביעה כנגד היבואן או היצרן. בנוסף לאמור לעיל, התפתח בעולם בכלל ובישראל בפרט תחום רחב של הדפסת מדבקות המכילות תמונות של המוצר, לוגו ופרטים אחרים. זאת, על מנת שניתן יהיה להדביק אותן על גבי העטיפות של המוצר. כאן, האיכות של ההדפסה חשובה מאד כיוון שהמדבקה היא למעשה הגורם האחרון שאמור למשוך את הלקוח ולגרום לו לקחת את המוצר מעל המדף. כל הפרסומות בכלי התקשורת לא יעזרו, אם בסיכומו של עניין המדבקה לא מושכת.

מתי יש צורך לבצע הדפסת מדבקות מקצועית

כאשר מדובר במדבקות סטנדרטיות, כאלה המפרטות באופן כללי תנאי שימוש או תכולה של המוצר, ייתכן שאפשר לבצע את ההדפסה באמצעים ביתיים, אף שהדבר איננו ממש מומלץ ועלול לגרום לא מעט בעיות. ואולם כאשר מדובר בהדפסה של לוגו או תמונה של המוצר וכאשר מדובר בעמידה בדרישות החוק באשר למה שצריך להיות מודפס – כולל תאריך ייצור, תאריך תפוגה וכן פירוט התכולה של המוצר, אין פשרות ומומלץ לבצע הדפסת מדבקות מקצועית. מעוניינים לדעת עוד? צרו קשר כעת ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם. אנו נלמד את הפרטים ונציע את ההצעה האיכותית והטובה ביותר שאפשר.